Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne pod oczami

Oczy to podobno zwierciadło duszy. Na skórze wokół nich zapisana jest cała nasza historia – zmarszczki są dowodem uśmiechu, radości, zmartwień oraz całego wachlarza emocji. Nie da się całkowicie zapobiec ich powstawaniu tak, jak nie można ich zupełnie zlikwidować. Można je natomiast złagodzić, dzięki czemu zachowamy naturalność oraz młodość, nie przypominając przy tym ani pomarszczonej śliwki, ani sklepowego manekina. Z ratunkiem przychodzą domowe sposoby na zmarszczki mimiczne pod oczami.

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. To znane porzekadło dobrze jest wziąć sobie do serca. Faktycznie, lepiej jest zmienić kilka codziennych nawyków, aby opóźnić starzenie niż pozbywać się zmarszczek. Oczywiście, nie chodzi o zamrożenie twarzy i unikanie okazywania emocji. Istnieją o wiele przyjemniejsze triki. O ile nie należy stronić od marszczenia oczu podczas uśmiechu, to można uniknąć tego gestu w innych sytuacjach. Najprostszą metodą jest noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem, także podczas zimy. Ostre słońce to nie tylko domena lata. Promienie odbite przez śnieg potrafią być bardzo dokuczliwe, prowadząc do mimowolnego mrużenia oczu. Dlatego zawsze w słoneczny dzień powinnyśmy nosić okulary. Niestety, te kupione za kilka złotych na bazarze na niewiele się zdadzą. Najlepiej jest zainwestować w modele z dobrymi filtrami, o szkłach zachowujących dobry kontrast. Dzięki temu w pełni ochronimy oczy oraz skórę wokół nich.

Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne pod oczami

maseczka-na-twarzPodstawową metodą na pozbycie się zmarszczek, także tych już istniejących, jest picie dużej ilości wody. Wysuszona skóra będzie szybciej się starzeć, a także marszczyć. Dlatego czasem nabranie zdrowych nawyków sprawia, że stan skóry nagle się poprawia. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i nie ma pod nią zbyt wiele tkanki tłuszczowej. Dlatego tak ważne jest przyswajanie racjonalnej ilości tzw. zdrowych tłuszczów. Znajdują się one przede wszystkim w rybach oraz np. w oleju lnianym. Zmiana diety na taką, która zawierać będzie dużo warzyw oraz ryb, sprawi, że cera nabierze blasku i jędrności. Tak odżywiony organizm, zaopatrzony w witaminy, składniki odżywcze oraz antyoksydanty, wolniej będzie okazywać oznaki starzenia.

Skórę nawilżać należy także od zewnątrz. Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne pod oczami są niekompletne bez stosowania odpowiednio dobranego kremu pod oczy np. Richevon. Ponieważ skóra pod oczami i jej problemy różnią się od reszty twarzy, w tym obszarze należy stosować specjalne preparaty. Kremy w składzie powinny zawierać jak najwięcej składników nawilżających, witaminę E, kolagen oraz witaminę C. Witamina C nie tylko wzmacnia działanie kolagenu, ale także likwiduje przebarwienia. Kolagen to składnik, który w skórze odpowiada za jej gęstość. Z wiekiem jest go coraz mniej, dlatego też dobrze dostarczać go od zewnątrz tak, aby zachować młode spojrzenie.

Zmarszczki mimiczne wokół oczu potrafią spędzić sen z powiek. Z pomocą przychodzi całe spectrum metod z repertuaru medycyny estetycznej. Zaczynając od wstrzykiwania tzw. botoxu, który po prostu paraliżuje mięśnie i skórę, wyraźnie ją wygładzając. Po lifting, polegający na mechanicznym naciąganiu skóry. Wśród tych propozycji najmniej inwazyjna metodą, którą nadal wyróżniają spektakularne efekty, jest wypełnianie zmarszczek. Jedną z substancji, używaną do tego celu, jest kwas hialuronowy. Efekty są wyraźne i niemalże natychmiastowe. Z decyzją nie należy się jednak śpieszyć, a czasem zamiast zabiegu wykonywanego w gabinecie wystarczą domowe sposoby na zmarszczki mimiczne pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *