Profilaktyka – domowe sposoby na zmarszczki mimiczne i kremy na noc

Kiedy zaczynamy dostrzegać na swojej twarzy kolejne zmarszczki mimiczne, najczęściej w panice biegniemy do drogerii po cały arsenał najróżniejszych specyfików przeciwzmarszczkowych. Czasem szukamy zabiegów dostępnych w specjalistycznych gabinetach. Warto jednak wypróbować domowe sposoby na zmarszczki mimiczne, zanim jeszcze się pojawią. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne

Po pierwsze dbaj o swoje ciało od wewnątrz. Zdrowa dieta ma ogromny wpływ na stan skóry. Przede wszystkim spożywaj około 2 litrów wody dziennie. Odpowiednie nawodnienie organizmu sprawi, że także cera będzie nawilżona. Nie da się tego zrobić wyłącznie od zewnątrz, a odwodnienie całego ciała zawsze będzie skutkować złym stanem skóry i szybszym pojawianiem się zmarszczek. To tak jak z suszonymi owocami, które są pomarszczone. Tak samo dzieje się z naszą cerą, która odwodniona staje się zmarszczona, zmęczona, i poszarzała. Ma też znacznie słabsze zdolności do regeneracji.

olej-lnianyNa stan cery doskonale podziała też spożywanie dużej ilości warzyw oraz ryb! Zawierają one te niezbędne składniki, które znajdują się w kremach przeciwzmarszczkowych Richevon. Warzywa dostarczą nam witamin – A, E i C. To świetne źródło antyoksydantów, zwalczających wolne rodniki, które z kolei przyśpieszają procesy zdarzenia. Składniki odżywcze warzyw przyśpieszą syntezę kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie cery. Ryby, oraz na przykład olej lniany, to źródło zdrowych tłuszczów. To one pomogą budować warstwę lipidową, która ochroni skórę oraz sprawia, że jest gładsza. Zdrowa dieta to doskonała kuracja, która sprawi, że cera będzie jędrna i promienna. Oczywiście elementem zdrowego trybu życia jest unikanie nałogów. Palenie papierosów powoli zatruwa komórki skóry i przyśpiesza powstawanie wolnych rodników. Ruch wykonywany podczas palenia, robienie dzióbka, to główna przyczyna powstawania tzw. zmarszczek palacza. Niestety zmarszczki wokół ust bardzo postarzają, a jednocześnie bardzo trudno się ich pozbyć.

Ważnym elementem profilaktyki przeciwzmarszczkowej jest ochrona przed promieniami UV. Mają one zgubny wpływ na skórę. Znacznie przyśpieszają procesy starzenia, niszczą komórki, które nie są w stanie się regenerować. Nawet młode osoby potrafią mieć skórę pełna zmarszczek, wysuszoną, o nierównej strukturze. Dlatego tak ważnie jest stosowanie kremów w filtrem oraz noszenie okularów przeciwsłonecznych. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i narażona na uszkodzenia. Dzięki okularom nie będziemy po pierwsze mrużyć oczu. Ponadto szkła zasłonią najdelikatniejsze obszary skóry.

Zobacz też koktajle przeciwzmarszczkowe od receptanatury.pl

Dlaczego warto używać krem przeciwzmarszczkowy na noc?

Skoro była już mowa o zdrowej diecie, to warto tez wspomnieć o właściwej pielęgnacji. Najważniejsze to stosowanie kremów nawilżających już po 20. roku życia. Największą część inwestycji w skórę, wykonujemy właśnie wtedy. Tak, jak powinniśmy nawadniać ciało od wewnątrz, powinniśmy robić to też od zewnątrz. To właśnie wielopłaszczyznowe działanie zapewni najlepsze efekty. Skóra, która będzie zadbana, ładniej będzie się starzeć. W kremach stosowanych na dzień szukajmy filtrów UV. Krem przeciwzmarszczkowy na noc składa się z największej ilości składników aktywnie nawilżających. Gdy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, warto sięgnąć po kremy z witaminami C i E, kolagenem oraz koenzynem Q10.

Prostym nawykiem, który może bardzo pomóc skórze jest unikanie spania na brzuchu. Trąc skórą twarzy o poduszkę nie tylko ją mechanicznie rozciągamy, ale też podrażniamy i pozbywamy się warstwy kremu. Ponadto w ten sposób skóra nie oddycha, a jej procesy regeneracyjne mogą zostać spowolnione. Dlatego też warto jest spać na plecach, tak, aby skóra twarzy nie była podrażniana przez pościel. To prosty trik, który sprawi, że nie będziemy dodatkowo narażać cery.

Czasem wystarczy kilka prostych sposobów, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Zdrowy tryb życia, zrównoważona dieta, unikanie nałogów, codzienna pielęgnacja. Zmiana kilku zwyczajów zaowocuje gładką, promienną skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *