Dokuczliwa zmarszczka na twarzy – usuwanie zmarszczek

Dokuczliwa zmarszczka na twarzy – usuwanie zmarszczek

W drogeriach i perfumeriach znajdziemy regały wypełnione specyfikami, które mają tylko jedno zadanie – usuwanie zmarszczek na twarzy. Zazwyczaj są to kremy na dzień, na noc oraz pod oczy. Jaki powinien być dobry krem przeciwzmarszczkowy? Co powinien zawierać? Jak wybrać odpowiedni kosmetyk? Wystarczy kierować się kilkoma, prostymi zasadami.

Zmarszczka na twarzy – co zrobić?

Przede wszystkim należy zacząć od pytania jak działają kremy przeciwzmarszczkowe. Niestety, wbrew reklamom i naszym wyobrażeniom, nie istnieją preparaty, które sprawią, że istniejąca już zmarszczka na twarzy po prostu zniknie. Nie istnieją też kosmetyki, które sprawią, że zmarszczki nigdy się nie pojawią. Dostępne na rynku kremy pomogą jednak opóźnić procesy starzenia się cery oraz wizualnie spłycą widoczne linie.

Kosmetyki, które za zadanie mają usuwanie zmarszczek na twarzy, najczęściej swe działanie opierają na dogłębnym nawilżaniu i napinaniu skóry. Mogą mieć też właściwości sprzyjające regeneracji naskórka. To właśnie skóra pozbawiona nawilżenia wygląda na bardziej pomarszczoną, jest ziemista i pozbawiona blasku. Zmarszczki szybciej pojawiają się na wysuszonej skórze, która błyskawicznie traci jędrność. Dlatego też podstawową funkcją każdego kremu jest nawilżanie.

kobieta-2Podstawowa pielęgnacja przeciwstarzeniowa składa się z kremu na dzień np. Richevon, na noc oraz pod oczy. Warto wiedzieć, że różnica między nimi nie powinna zaczynać i kończyć się na samej nazwie. Preparaty te mają nieco inne zadania. W ciągu dnia skóra nie chłonie składników aktywnych tak mocno, jak nocą. Dlatego ten preparat nie musi ich zawierać. Krem stosowany rano powinien delikatnie nawilżać skórę oraz chronić ją przed promieniami UV. Słońce działa zgubnie na skórę, znacznie przyśpieszając procesy starzenia. Dlatego też wybierając krem na dzień, warto pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych. Krem na dzień może zawierać lekkie silikony, które optycznie wypełniają już istniejące linie mimiczne, dzięki czemu są one znacznie mniej widoczne. Jeżeli na tak przygotowaną twarz nałożymy lekki podkład, zmarszczki będą znacznie mniej widoczne. Działanie silikonów jest jednak powierzchowne i zaraz po umyciu twarzy efekt znika.

Noc to czas regeneracji dla cery. Komórkową odnowę skóry należy wspomóc kremem przeznaczonym właśnie na noc. To podczas snu skóra chłonie substancje aktywne. Ten preparat nie powinien zawierać silikonów, które są w nim zupełnie zbędne. W składzie powinny znaleźć się natomiast składniki silnie nawilżające, oraz przyśpieszające regenerację. Mile widziane są także substancje posiadające właściwości odżywcze.

Producenci nie bez przyczyny wydzielili kremy pod oczy. Otóż wiąże się to ze specyfiką skóry wokół oczu, która jest znacznie delikatniejsza i cieńsza niż na reszcie twarzy. Dlatego też krem aplikowany na powieki powinien być łagodniejszy, aby nie podrażnić cery i oczu. Ponadto ten obszar twarzy wyróżniają specyficzne problemy. Są to nie tylko zmarszczki, ale też opuchlizna oraz sińce. Dlatego kremy pod oczy najczęściej posiadają nieco odmienny skład.

Usuwanie zmarszczek na twarzy – kremy

W znacznej większości producenci oznaczają swoje kosmetyki cenzusem wiekowym, sugerując, iż dany produkt powstał z myślą o kobietach powyżej 30, 40, 50, 60 lub 70 roku życia. Nie oznacza to jednak, że pani w wieku 42 lat zawsze powinna używać kremu 40+. Oznaczenia te są jedynie sugestiami, a im większa liczba widoczna na pudełku, tym krem ma mocniejsze działanie nawilżające i/lub ściągające. Jeżeli więc nasza skóra jest bardzo wyniszczona, a zmarszczki głębokie, warto wypróbować krem przeznaczony dla starszych pań, niż sugerowałby to nasz wiek. Jeżeli pani w wieku 34 lat ma wyraźnie zmarszczki i bardzo zniszczoną cerę, krem 30+ może okazać się zbyt słabym. W takiej sytuacji warto wypróbować krem 40+ lub 50+.

Pojawiająca się zmarszczka na twarzy potrafi przyprawić o zmartwienia. Procesy starzeniowe skóry dotykają każdego i nie da się ich uniknąć. Jednak sumienna, codzienna i odpowiednio dobrana pielęgnacja potrafi znacznie złagodzić efekty upływającego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *