Zmarszczki mimiczne na czole w młodym wieku, jak sobie radzić?

Zmarszczki mimiczne na czole w młodym wieku, jak sobie radzić?

Choć może się wydawać, że zmarszczki są problemem kobiet dojrzałych, coraz częściej możemy przekonać się o tym, że zmarszczki mimiczne na czole w młodym wieku nie są wcale zjawiskiem rzadko spotykanym. Warto więc dowiedzieć się, skąd się one biorą i jakie działania podejmować, aby szybko ukrywać ich istnienie.

Skąd się biorą zmarszczki mimiczne?

Przyczyny powstawania zmarszczek są nam dziś dobrze znane, wiemy więc, że pojawiają się one jako rezultat coraz poważniejszego osłabienia wewnętrznej warstwy skóry. Ta w pewnym momencie nie radzi już sobie z podtrzymywaniem naskórka, na efekt końcowy nie trzeba przy tym czekać zbyt długo. W pewnym momencie skóra traci charakterystyczną dla siebie odporność na deformacje, te ostatnie zaś przyjmują postać zmarszczek. Przyjmuje się, że proces starzenia się skóry zaczyna się po 25 roku życia, okazuje się jednak, że zmarszczka na czole 20 lat nie jest wcale zjawiskiem rzadko spotykanym. Zobacz, co podpowiada wylecz.to

Gdzie pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne często uważane są za te, których pojawienie się wydaje się nieuniknione. Nie może być zresztą inaczej, skoro wystarczy, że będziemy się uśmiechać albo mrużyć oczy, a one ujawnią swoje istnienie. Oczywiście „grymas” taki musi być powtórzony wiele razy, kwestią czasu jest jednak to, kiedy skóra osłabnie, a tym samym straci zdolność do tego, aby całkowicie się wygładzić.

Oczywiście, pewne części twarzy są w większym stopniu, inne zaś w mniejszym, narażone na powstawanie zmarszczki mimiczne na czole w młodym wieku. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o zmarszczkach pojawiających się w kącikach oczu zwanych też kurzymi łapkami, o tak zwanej lwiej zmarszczce, która daje o sobie znać między brwiami, o zmarszczkach wokół ust oraz o zmarszczkach na czole. Te ostatnie stają się szczególnie poważnym problemem młodych ludzi, są bowiem dość dobrze widoczne przebiegając poziomo przez czoło na całej jego szerokości.

Zmarszczki mimiczne na czole w młodym wieku – inne przyczyny

Wiele młodych kobiet ma problemy ze zmarszczkami spowodowane brakiem należytej troski o odpowiednie nawilżanie skóry i rzeczywiście, tendencja do jej przesuszania jest dobrze widoczna zwłaszcza u osób mających cerę trądzikową. Toniki i inne kosmetyki wysuszające skórę sprawiają, że intensywność wyprysków maleje, nie rozwiązują jednak wcale problemu trądziku, a jednocześnie sprawiają, że pojawia się ryzyko powstania zmarszczek utrwalających się pomimo młodego wieku. Tu rozwiązaniem okazuje się przede wszystkim dobry krem nawilżający oraz wizyta u dermatologa, który jest w stanie znaleźć bardziej skuteczne metody walki z cerą trądzikową.

Nie można też zapominać o problemie fotostarzenia, choć bowiem słońce ma wiele zalet, jest też jednym z największych wrogów młodej skóry. Oczywiście, nikt nie postuluje całkowitej rezygnacji z opalania się, zachowanie umiaru wydaje się jednak przemyślanym rozwiązaniem.

Sposoby walki ze zmarszczkami mimicznymi

kobieta-1Młodzi ludzie w szczególny sposób martwią się o swój wygląd, nie powinno więc zaskakiwać to, że wówczas, gdy w grę wchodzą zmarszczki na czole znaczenie rad odnoszących się do skutecznej walki z nimi jest bardzo duże. Może się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem jest w tym kontekście panowanie nad wyrazem swojej twarzy, trudno jednak nie marszczyć czoła, nie unosić brwi, a przede wszystkim – nie śmiać się.

Młodzi ludzie nie muszą jeszcze stawiać się w gabinecie kosmetycznym i poddawać się zaawansowanym zabiegom mającym na celu redukcję zmarszczek. Nie oznacza to jednak, że jedynym, co im pozostaje, jest czekanie, aż zmarszczki staną się jeszcze bardziej widoczne. Rozwiązaniem alternatywnym jest stosowanie odpowiedniego kremu np. Richevon, o czym warto pomyśleć już po ukończeniu dwudziestego roku życia, a więc relatywnie wcześnie.

Bibliografia

1. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986

5 Comments

 1. Czyli juz powinnam się zacząć martwić masakra myślałam że to jeszcze jakieś 5-8 lat zanim zacznie mi wiotczec skura a mam 26 lat
  to mie niezle przeraziliscie
  to w takim razie jaki krem mogla bym używać juz w tym wieku na zmarszczki? ten richevon bedzie dobry dla mnie jak mam 26 lat? pozdro

 2. najgorzej chyba na naszą skórę działa słońce.. solarium.. ogólnie opalanie się… wtedy się skóra starzeje i w ogole

 3. Pewnie, jak ktoś ma problem ze zmarszczkami i wgl to można się umówić do dermatologa nawet czasem są bezpłatne konsultacje.
  A nie próbować się leczyć na własną rękę bo to głupota
  no chyba że ktoś ma lekkie zmarszczki to bym wtedy rzeczywiście nie szalała z zabiegami tylko dobry krem kupiła

 4. Jak są płytkie to jeszcze spoko. Gorzej jak się pojawia pionowa zmarszczka. Wtedy chyba już tylko zabieg..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *