Ostropest plamisty mielony jak stosować?

Ostropest plamisty mielony jak stosować?

Źle działanie wątroby odbija się zwykle na funkcjonowaniu całego organizmu. Dlatego też niezbędne jest dbanie o to, by wątroba regenerowała się jak najszybciej. Niestety, często codzienna dieta oraz stosowanie niektórych używek sprawia, że ten organ jest mocno nadwyrężony. Oprócz zmiany trybu życia warto wtedy również zastosować zioła, które sprzyjają regeneracji wątroby. Jednym z nich jest ostropest plamisty.

Najczęściej stosowaną postacią ostropestu są mielone nasiona tej rośliny. Spożywa się je w ilości dwóch lub trzech łyżeczek dziennie. Warto pamiętać, że według niektórych źródeł to zioło może być stosowane nawet przez kobiety w ciąży. Nie należy natomiast stosować tego zioła u dzieci bez porozumienia z lekarzem. Mielony ostropest jest jedną z łatwiejszych do przyjmowania form tego zioła. Można go jeść i popijać chłodnym napojem lub dodawać do zup i innych potraw. Niektórzy dodają go nawet do masy, z której później jest wypiekany chleb. Ostropestu można uzyskać także napar, co jest jedną z wygodniejszych form przyjmowania tego produktu.

Jak wyczyścić jelita z kamieni kałowych? Oprócz zakupu zmielonego już ostropestu można również zdecydować się na nabycie całych ziaren. Taki produkt należy zmielić przed samym spożyciem. Dzięki takiemu działaniu dostarcza się organizmowi nie tylko sylimaryny, która chroni komórki wątroby, ale także cennych kwasów omega. Alternatywą dla świeżo mielonych nasion ostropestu może być pozyskany z nich olej, musi być jednak tłoczony na zimno i przechowywany w lodówce. Ostropest najlepiej jest stosować tak długo, jak utrzymują się dolegliwości.

Ostropest plamisty to nie jedyne zioło, które może wspierać działanie wątroby. Jeśli podejrzewa się, że ten organ nie pracuje prawidłowo, warto zastosować mieszankę kilku ziół. Objawy, które wskazują na złe działanie tego organu to nie tylko problemy z trawieniem, ale także bóle głowy i przewlekłe zmęczenie. W takich przypadkach można zastosować preparat Hepa Vitale, w którym znajduje się nie tylko mielony ostropest, ale także nasiona babki płesznik i czarnuszki siewnej. Poznaj domowe sposoby na oczyszczanie: http://www.ziolonawatrobe.pl/oczyszczanie-organizmu-z-toksyn-domowe-sposoby/

5 Comments

 1. olejowanie ostropestem też możliwe? to ciekawe
  teraz tez stawiam na nature
  wprowadzilam w swoim domu zasade zero chemii
  kosmetyki naturalne
  zywnosc naturalna
  da sie? oczywiscie

 2. natura natura natura <3
  na zmarszczki – richevon
  na wątrobę – ostropest
  na włosy – naturalne oleje arganowy i migdałowy

 3. Pierwszy raz słyszę o ostropeście… To jest na wątrobę czy ogólnie oczyszczające? Mój mąż ma ostatnio problemy zdrowotne, więc może coś takiego by mu pomogło na wątrobę i nerki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *